Poznań / Großpolen

Poznań

Wenn Sie in Poznań oder in der Woiwodschaft Wielkopolskie aktiv werden möchten, dann sprechen Sie mit unserem Regionalbeauftragten,

Herrn Zbigniew Barbaś.

mail: zbigniew.barbas[at]gdpn-sasiedzi.org

Kilka informacji z Poznania – od Sąsiadów dla Sąsiadów

28.10.2015r.

Z okazji targów POL-ECO-SYSTEM 2015 na zaproszenie Polsko-Niemieckiego Koła Gospodarczego w Poznaniu (Deutsch-Polnischer Wirtschaftskreis in Poznań) uczestniczyłem w „Warsztatach dotyczących inwestycji na rynku niemieckim” zorganizowanych dla polskich przedsiębiorców. Interesujące wystąpienia i prezentacje przedstawili przedstawiciele miasta Schwedt nad Odrą, ZAB ZukunftsAgentur Brandenburg GmbH, IHK Ostbrandenburg, Investor Center Ostbrandenburg i DWK. W spotkaniu uczestniczyły także Panie Konsul i Wicekonsul z Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu – Referat Polityczny i Ekonomiczny.

W dyskusji i indywidualnych rozmowach w trakcie warsztatów oraz spotkania „Get Togheter” miałem okazję przedstawić cele i działania Stowarzyszenia „Sąsiedzi” w Niemczech i Polsce.

23.10.2015r.

23 października 2015r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu odbyło się spotkanie promocyjne książki antologii poezji i prozy „Dzieciństwo w Polsce Kindheit in Deutschland”.

W imieniu Stowarzyszenia „Sąsiedzi” (współpromotora książki) powitałem licznych uczestników tego ciekawego wydarzenia kulturalnego, które odbywa się w wielu miejscach po obu stronach granicy polsko-niemieckiej.

Spotkanie połączone z czytaniem przez autorów z Polski i Niemiec fragmentów poezji i prozy opublikowanych w antologii oraz akompaniamentem muzycznym trwało ponad 3 godziny.

Ten „maraton poetycki” wsparty domowym ciastem i polskimi jabłkami pozostanie na długo w pamięci. Duże brawa dla organizatorów spotkania w Poznaniu Fundacji Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji oraz Literatur-Kollegium Brandenburg e.V.

22.10.2015r.

Na zaproszenie Violetty Kowalczyk uczestniczyliśmy w kolejnym comiesięcznym spotkaniu z polską sztuką współczesną. W gościnnych pomieszczeniach firmy METALMEX prowadzona przez Violettę V.A. Gallery Poland zorganizowała wernisaż prac Janusza Kapusty – światowej sławy polskiego rysownika, malarza i architekta oraz wynalazcy niezwykłej jedenastościennej bryły geometrycznej K-dron. Bardzo ciekawe spotkania u Violetty, w których uczestniczą członkowie i sympatycy Stowarzyszenia „Sąsiedzi” dają zawsze impulsy do przeżyć artystycznych i intelektualnych. Dla członków i sympatyków Stowarzyszenia „Sąsiedzi” wernisaże-spotkania organizowane przez Violettę są zawsze okazją do wzajemnych regularnych kontaktów.

One Response to Poznań / Großpolen

  1. Matthias says:

    Hier können beliebig Kommenare gepostet werden.

Kommentar verfassen